Atleti in Atletinje AK Krka Novo mesto so izjemno nastopili na Prvenstvu Slovenije v krosu. Primož Kobe je postal državni prvak, odlično so se odrezali tudi drugi naši saj so se domov vrnili s 5. medaljami. V Murski Soboti je 27.03.2021 potekalo Prvenstvo Slovenije v krosu. Najboljše se je odrezal Primož Kobe, ki je trenutno v izjemni formi in brez težav zmagal na 8000m dolgi razdalji. Tekmovanje je potekalo po zelo razgibani progi in je vse oviral zelo močan veter. Uspeh so dopolnili še Klara Ljubi, ki je med članicami osvojila 2.mesto, Jakob Čop, ki je pri mlajših članih na 8000m tudi osvojil drugo mesto. Tretja pa sta bila Nina Pečnik pri mlajših mladinkah, ki se razvija v odlično tekačico ter Jošt Žnidaršič, ki se je po skoraj 3 letnem premoru vrnil na tekmovanja. V moški konkurenci v vseh kategorijah pa so Krkaši osvojili odlično 2.mesto. Ostali rezultati: 6. ŠIMEC LOVRO 3000m 10’14” U18 6. RUDMAN ROK 4000m 13’32” U20 10. BARTOLJ DJAIP TJAŽ 3000m 10’45” U18 13. PUŠ SEBASTIJAN 8000m 30’19” ČLANI 23. JAKELJ ALEN 3000m 11’26” U18 29. BREGAR ROGINA LOVRO 3000m 12’16” U18   Pripravil: Borut Retelj