V Orehovi vasi pri Mariboru se je odvila druga dirka odprtega državnega prvenstva Slovenije v motokrosu. V najprestižnejšem razredu je zmago domov odnesel naš najboljši motokrosist in aktualni svetovni prvak Tim Gajser. Od dolenjskih in posavskih dirkačev je zmago v razredu do 65 ccm zabeležil še Brežičan Alex Novak in s tem prevzel vodstvo v skupnem seštevku državnega prvenstva Slovenije. Ob napaki Hrvata Nikole Hraniča je v razredu MX2 presenetljivo slavil član AMD Šentvid pri Stični Gal Hauptman. Žan Oven iz Velikega Gabra je v razredu do 85 ccm osvojil drugo mesto, v najšibkejšem razredu do 50 ccm pa je na tretjem mestu končal Nejc Kralj. Med veterani do 40 let je že drugo zmago domov odpeljal tudi Borut Koščak. Na dirki tokrat ni nastopil najboljši dolenjski dirkač Jan Pancar, ki zaradi obveznosti do sponzorjev ta vikend dirka v Italiji. preberite več »